Jak w Dąbrowie Górniczej mieszkania socjalne budowano…

ŚWIATOPOGLĄD

Krótka to będzie historia, bo i pisać nie ma o czym… Ale zanim oddamy głos dziennikarzom i Mieszkańcom, to krótkie przypomnienie, kto może otrzymać mieszkanie socjalne:

„Lokale socjalne mogą być wynajmowane osobom, których średni miesięczny dochód w okresie 6 m-cy poprzedzających jego zakwalifikowanie nie przekracza 75% najniższej emerytury na członka rodziny ubiegającej się o wynajem i 125% w przypadku osoby samotnej.”

O planach Magistratu w tym względzie (niezrealizowanych i aktualnych) wkrótce, teraz tylko chcieliśmy przypomnieć, jak to było z jedynymi lokalami socjalnymi, które w ciągu ostatnich kilkunastu lat zostały oddane do użytku przez Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

W nowych mieszkaniach socjalnych spędzą święta Bożego Narodzenia dąbrowianie, którzy za kilka dni się do nich przeprowadzą. Powstały one przy ul. Kasprzaka. W dwupiętrowym budynku gotowych jest już 58 lokali. Choć to kropla w morzu potrzeb, bo dziś na własne lokum socjalne czeka 355 osób na liście wynajmu i kolejnych 577 z sądowymi wyrokami eksmisji z prawem do lokalu mieszkalnego, to jednak jest to krok w dobrym kierunku. Takiej inwestycji nie było bowiem w mieście od lat.

Czytaj więcej: Dziennik Zachodni z dnia 5 grudnia 2013 roku

Pojawiły się jednak wątpliwości, co do zasadności przyznania tych lokali…

Dla kogo mieszkania socjalne?

Ale – są i służą ludziom. A co od tej pory się dzieje w Dąbrowie Górniczej? Hmmm….

 

Post Scriptum – tak przy okazji pytanie już do Nowego Prezydenta Miasta – co się stało z szumnie zapowiadaną inwestycją budowy (rozpoczęcie w 2018 roku) trzech bloków komunalnych na terenie po byłym Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych w Gołonogu? Byliśmy tam dzisiaj – puuuusto…

Będą nowe mieszkania komunalne w mieście. Kto może się starć?

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *